When cooking becomes an obsession…

Торт "Павлова" (Pavlova)

6 травня 2016 р.

Категорії: День Св. Валентина, Торти, Класика, Особлива подія

Торт "Павлова" (Pavlova)

     Білковий торт "Павлова", названий на честь легендарної російської балерини Анни Павлової. Щодо самого виникнення цього торту досі тривають дискусії і спори, чий же він, австралійський чи новозеландський. Одне точно, і там і там його дуже люблять. За однією з легенд, торт "Павлова" створено в Новій Зеландії, в одному з готелів Веллінгтона, до приїзду Анни Павлової під час її світового турне. За іншою версією, торт вигадано в Австралії, де торт був створений до чийогось дня народження і місцевий шеф-кухні спробувавши торт вимов: "Він такий же невагомий, як Павлова". В історії кулінарії є ще кілька версій виникнення цього славетного десерту. І те, що їх так багато, вказує на те, що цей торт вартий того, щоб присвоїти його авторство собі.

      Попри мою нелюбов до різноманітних безе, тістечок макаронс усіх кольорів райдуги та інших скрипучих на зубах солодощів, торт "Павлова" мені хотілось приготувати вже давно. Все нагоди не було. І що мене в ньому спокусило, це неймовірно ніжна середина, при хрусткій зовнішній оболонці, яка майже повністю зникає на другий день, від чого, мені здається, торт стає ще смачнішим. А солодкість балансується збити вершками з мінімальною кількістю цукрової пудри і кислими фруктами. І скажу Вам, це далеко не останній раз я пекла торт "Павлова". Продовження однозначно буде! Щоправда, в інших інтерпретація. А цим разом пропоную Вам класичну версію торту.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 1

   Щодо технічних нюансів торту, то передусім, важливо торт не пересушити. Це не безе! Досушувати білкову основу не потрібно. Добре підсохнути має лише зовнішня оболонка. А всередині торт повинен залишатись м'яким. Для цього потрібно вчасно виключити духовку.

      Для стабілізації білків, до них додається кукурудзяний крохмаль, який краще створює відому ніжну, майже тягучу консистенцію ніж картопляний. Але картопляним крохмалем можна його замінити. Крім того, додається також і оцет. Для тих з фобією щодо оцту, скажу, що лимонним соком замінити його не можна. По тій простій причині, що в випічці дуже мало місця для бездумного фантазування і все має свій сенс і немає двох однаково кислих лимонів. Відповідно, кількість лимонного соку, необхідна для стабілізації білків, може бути різною в залежності від лимону. Інша справа з оцтом, який за кожним разом дає однаковий результат.

     Крім того, особливою рисою торту "Павлова" є його білосніжність, вона як пачка в балерини. А щоб основа не пожовкла, потрібно дотримуватись температурного режиму й вчасно вимкнути духовку. В багатьох рецептах стартова температура випікання білкової основи 150 С. Як на мене, це надто ризиковано. Тому, краще почати при 120 С. Так безпечніше для білизни виробу.

     При випіканні та охолодженні білкової основи можуть з'явитись тріщини. Це не біда і у випадку торту "Павлова" не вважаються вадою, тим більше, що їх легко замаскувати вершками. Інша річ жовтуватість чи кремовість основи, чи наприклад, сухість середини. Повторюю знову, торт "Павлова" це не безе! Сушити до крихкості білки не потрібно!

     Щодо фруктів, то класичний варіант - це поєднання полуниць і ківі, й інколи з'являється маракуйя. У мене використані всі три. А загалом, до торта "Павлова" підходять будь-які фрукти та ягоди і, як на мене, чим кисліші вони, тим краще, адже білкова основа досить солодка. Випереджаю питання, кількість цукру зменшувати не можна. Білки не будуть тримати форму.

     Успіху Вам та вдалих кулінарних експериментів!

Торт "Павлова" (Pavlova) - 2

Для білкової основи:

  • 5 (приблизно 150 грам) білків кімнатної температури
  • 300 грам цукрової пудри
  • 1 ст.л. кукурудзяного крохмалю
  • 1 ч.л. оцту (9%)
  • 1/4 лимона

Для прикрашання:

  • 300 мл вершків 30 %
  • 1 ч.л. желатину
  • 2 ст. л. цукрової пудри
  • Полуниці та ківі для прикрашання
  • М'якоть з 2-х маракуй (можна не використовувати)

1) Духовку розігріти до 120 ᵒС.

2) Посуд для збивання білків натерти четвертинкою лимону.

3) Збити білки до появи перших бульбашок.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 3

4) Продовжуючи збивати, додавати по 1 ст.л. цукрову пудру і на кінець крохмаль та оцет. Збити білки до стійких піків.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 4

5) Деко для випікання застелити пергаментом. Внутрішні боки від роз'ємної форми для торта 20 см в діаметрі змастити рослинною олією без запаху. Поставити на пергамент.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 5

6) Викласти збиті білки на пергамент, розрівняти і обережно, формуючи по центру велике заглиблення, у формі кратера (місце для вершків та фруктів). Далі, прокручуючи, видалити боки роз'ємної форми. Таким чином у Вас вийде акуратне коло.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 6
Торт "Павлова" (Pavlova) - 7

7) Вставити деко з білками в духовку і пекти приблизно 1,5 години. Поверхня повинна добре схопитися і повинна бути сухою на дотик.

8) Виключити духовку і залишити до повного вистигання в духовці.

9) Тим часом, желатин замочити в невеликій кількості води. А коли набрякне, додати до 100 мл вершків і підігріти на маленькому вогні, постійно мішаючи, не доводячи до кипіння, до повного розчинення желатину.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 8

10) Додати теплі вершки до решти холодних вершків, перемішати і поставити в холодильник на 1-ну годину.

11) Дістати охолодженні вершки з холодильника і добре збити, поступово додаючи цукрову пудру.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 9

12) Дістати основу для торта "Павлова" з духовки.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 10

13) Викласти збиті вершки на білкову основу, зберігаючи заглиблення для фруктів. 

Торт "Павлова" (Pavlova) - 11

На вершки викласти фрукти й подавати.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 12

    Як на мене, на другий день торт "Павлова" навіть смачніший. А може тому, що я не люблю білкового хрусту типового безе і консистенція торту стає однорідно ніжною.

Торт "Павлова" (Pavlova) - 13

     Зберігати торт в холодильнику.

Смачного!

Дивись також
Зараз сезон
Особистий кабінет

Тут Ви можете створити свій особистий профіль для зберігання улюблених рецептів та замовлень в інтернет-магазині.

ПРО МЕНЕ. FAQ.

Вітаю Вас!   
Мене звати Вікторія Попін. Щаслива дружина і мати, за професією юрист міжнародного права, а в душі кулінар-любитель і гурме. І це мій кулінарний сайт.   
Здійсніть кулінарну подорож зі мною! Сміливо залишайте коментарі, Ваші зауваження та запитання. З радістю відповім Всім!

Контакти.

Читати про мене >

24 жовтня 2023 р.
24 жовтня 2022 р.