When cooking becomes an obsession…

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс.

24 вересня 2018 р.

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 1
З настанням навчального року, напевно немає мами, яка б не задумувалась: "А що дитина буде їсти в школі?". Добре коли у школі є їдальня зі смачними обідами для дітей, але так є не завжди та й багато шкільних їдалень у нас час більше спеціалізуються на всілякій, не зовсім корисній випічці, аніж на комплексних обідах. Тоді й повстає питання, а що дитині дати з собою до школи й напевно найгіршим рішенням у цьому випадку буде дати гроші на "Щось собі купиш". Які витрачаються потім, з дуже чистою совістю (бо ж треба щось їсти, батьки самі дали на це гроші) на все те, що свідомі батьки не хотіли б купувати своїм дітям: чіпси, снеки, сухарики, всілякі батончики, тістечка з пальмовою олією, тощо. Інша справа, обід запакований дома, приготовлений люблячими руками, де Ви самі вирішуєте, що давати, а що ні. А якщо все це сховане у стильний ланч-бокс (зараз на щастя є величезний їх вибір на будь-який смак та кишеню), то радості дитини нема меж. Навіть підліток "з мухами" перехідного віку, не буде соромитись дістати його з сумки та пообідати. Саме ж приготування ланч-боксу не займає багато часу, а вимагає лиш більшої організованості та, звичайно ж, бажання.

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 2
Так сталось, що у новій школі моєї старшої доньки діти носять обіди з дому або ж носять гроші на "щось собі купиш" (у попередній школі в їдальні готували якісні комплексні обіди). Й у новій школі, моя донька одразу привернула увагу дітей своїми кольоровими ланч-боксами. Деякі діти навіть пропонували мінятися: сухарики, хрустка соломка, чіпси на маффіни чи на сир порізаний кубиками, на шматочки фруктів чи помідорки черрі, які зараз у сезоні. Я вчу доньку ділитись, не мінятись. Оскільки як тільки можу, обмежую усілякі готові магазинні продукти. Але мораль у тому, що прості овочі чи звичайні продукти, якими ніби й нікого не здивуєш, набирають нових барв, коли спаковані вони до невеличкої коробочки, люблячими руками. Моя старша донька кожного дня сяє від щастя, коли зранку я вручаю їй чергову кольорову коробочку з домашніми смаколиками, інколи кладучи туди ще й невеличку записку, для гарного настрою та щоб в черговий раз нагадати, як ми з чоловіком її любимо.

Перед тим, як почну писати про те, як складати ланч-бокс, хочу написати кілька слів про вибір самої тари:

1) Вибирайте ланч-бокс який легко спакувати до рюкзака чи шкільної сумки;

2) Перевірте ланч-бокс на герметичність. Це важливо не лише для вбереження від протікання, а й від проникнення різноманітних запахів до підручників, зошитів, і т.д.

3) Найзручніше, коли ланчбокс поділений на сегменти, тоді різноманітні продукти не змішуються між собою.

4) Зручно також мати ще маленькі лоточки, які містяться у ланчбокс. В них можна класти соуси, горіхи, зернята та ще усіляку дрібноту, яку даєте в невеликих кількостях.

5) А ще, зверніть увагу на якість пластику. Це повинен бути сертифікований пластик придатний для зберігання харчових продуктів, без вмісту канцерогенної субстанції BPA.

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 3
Це, мабуть усе, що стосується вибору самого ланч-боксу. А тепер про загальні правила пакування ланч-боксів до школи:

1) Вибирайте їжу та продукти які зручно їсти навіть руками. Попри те, що багато ланч-боксів мають в наборі вилку, ложку, а часом навіть ніж, не завжди зручно ними їсти з маленької коробочки, та й діти часто поспішають й більшість з них не любить вовтузитись з приборами.

2) Слідкуйте за свіжістю продуктів. Замкнені в тісну коробочку продукти, при кімнатній температурі швидше псуються (створюється "парниковий ефект"). Пакуйте ланч-бокс не раніше вечора напередодні й до виходу дитини до школи, тримайте ланч-бокс з продуктами в холодильнику.

3) Пакуючи ланч-бокс, беріть до уваги смакові вподобання Вашої дитини, тоді все буде з'їдатись.

4)Для зручності, виберіть спочатку основну страву чи продукт, а далі лиш докладайте додатки у вигляді овочів, фруктів, горіхів, тощо.

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 4
Зазвичай, я пакую ланчбокс звечора, кладу його в холодильник, а рано, після сніданку, даю донці, практично перед самим виходом до школи. Я не розумію популярного останнім часом тренду готувати обіди на 4-6 днів, тримати все в холодильнику, нарізаним, приготовленим і т.д., щоб в день, коли вирішили їсти той обід, змішати, розігріти і готово. Найсмішніше, що цей тренд найчастіше пропагують так звані фітнес та велнес гуру, які наварять курячих грудок та овочів на пару на тиждень, а потім решту тижня те все їдять, тішачи себе ілюзією, що вони здорово харчуються:-). Я вважаю, що потрібно вживати свіжу їжу, особливо дітям. Тому я не рекомендую готувати ланч-бокси на кілька днів одразу. Можна приготувати завчасно якісь основні страви або додатки, але тоді частину морозити й розморожувати коли треба, а не тримати в холодильнику на післязавтра.

Як заощаджувати час для приготування ланч-боксів:

- Плануйте сімейні вечері з огляду на те, що Вам потрібно скласти ланч-бокс і щось з вечері можна туди покласти: печене м'ясо, м'ясний чи овочевий пиріг, печені овочі, тощо;

- Готуючи сніданок для всієї сім'ї, візміть до уваги, що багато чого зі сніданкового асортименту можна покласти у ланч-бокс: налисники, оладки, сирники, маффіни, тощо.

- Складіть меню на тиждень та план ланч-боксів. Тоді легше робити покупки, знаючи, що Вам точно буде потрібно, не накуповуючи зайвого й саме пакування ланч-боксів буде простішим.

- Не вимагайте від себе надто багато, не накладайте забагато різноманітних продуктів в одну коробочку. Нехай це буде основна страва й 2-3 додатки у вигляді фруктів та овочів, які легко приготувати. А якщо основна страва містить білки та вуглеводи у вигляді овочів, то нехай її буде більше, докладіть якийсь фрукт й не морочіть собі голову. Обід вже збалансований.

Отже, що класти у ланч-бокс до школи:

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 5

1) Основна страва. Це те від чого відштовхуєтесь в складанні ланч-боксу.

- Різноманітні несолодкі маффіни;

Пироги, пиріжки та емпанадас;

- Запіканки, особливо ті, що вдало тримають форму, після запікання;

- Корисні сендвічіз різними пастами та помазанками;

- Невеличкі котлетки чи фрикадельки;

- Сирники;

- Налисники з різними начинками;

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 6
- Рулети з лаваша чи тортільяс;

- Варені перепелині яйця та додатки до них;

- Домашні суші з омлетом чи овочами;

- Запечене м'ясо,домашня шинка, ростбіф,тощо;

- Запечені курячі крильця;

- Весняні рулетики;

- Хумусчи інший діп з цільнозерновими крекерами, домашніми сухариками чи з чіпсами з лаваша;

- Кубики сиру з крекерами;

2) Овочі. Вони роблять обід більш поживним та й з ними соковитіше.

- Помідорки черрі;

- Огірки порізані соломкою;

- Бланшовані та скроплені топленим вершковим маслом суцвіття броколі чи цвітної капусти;

- Квашені чи мариновані огірки;

- Порізана соломкою морква;

- Оливки;

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 7
3) Фрукти. Солодке та корисне завершення трапези.

- Апельсин розібраний на часточки;

- Персик чи нектарин порізаний сегментами;

- Виноград;

- Яблуко чи груша порізані сегментами (скроплені лимонним соком, щоб не чорніли);

- Ківі;

- Мандарини;

4) Перекус. Можна, але не обов'язково;

- Трішки улюблених горіхів: волоські, кеш'ю, мигдаль, лісові, тощо;

- Трішки чищених, підрум'янених зернят: соняшникові, гарбузові;

- Домашня суміш сухофруктів та горіхів;

- Домашні чіпси чи попкорн;

- Оливки;

Шкільний обід. Що покласти у ланч-бокс. - 8

5) Напої. Майже виключно я даю донці до школи воду. Інколи воду з додаванням м'яти, лимону, морожених ягід, тощо. Часом даю маленьку пляшку кефіру чи натурального питного йогурту. 

І ще одне, пакуючи дитині ланч-бокс до школи, не забудьте про вологі серветки для витирання рук, а ще, навчіть її культури споживання їжі та що робити зі сміттям. Не для всіх очевидно, що не можна засмічувати школу чи брати жирними руками підручники. І цю науку дитина несе з дому.

Ну от, мабуть, і все, що хотіла написати про пакування шкільних ланч-боксів, опираючись на мій досвід. Сподіваюсь, стаття була корисною та цікавою для Вас. Далі, за цією статтею, на сайті з'являться рецепти, що будуть у пригоді для пакування шкільних обідів чи обідів до школи. А ще, для всіх, що цікавляться тематикою пакування шкільних обідів чи обідів на роботу, будуть цікавими такі розділи сайту як "Пікнік", "Канапки" чи"Холодні закуски".

Нехай батьківство приносить Вам радість, а Ваші діти тішать Вас своїми усмішками та любов'ю!

Дивись також
Зараз сезон
Особистий кабінет

Тут Ви можете створити свій особистий профіль для зберігання улюблених рецептів та замовлень в інтернет-магазині.

ПРО МЕНЕ. FAQ.

Вітаю Вас!   
Мене звати Вікторія Попін. Щаслива дружина і мати, за професією юрист міжнародного права, а в душі кулінар-любитель і гурме. І це мій кулінарний сайт.   
Здійсніть кулінарну подорож зі мною! Сміливо залишайте коментарі, Ваші зауваження та запитання. З радістю відповім Всім!

Контакти.

Читати про мене >

24 жовтня 2023 р.
24 жовтня 2022 р.